Nimelt kõikidel Euroopa majandusruumis tegutsevatel ettevõtetel tuli alates 6. märtsist e-keskkondades kasutusele võtta Consent Mode, et tagada kõikide Google’i teenuste täielik toimivus ning vastavus erinevatele Euroopa Liidus kehtivatele isikuandmete kaitse alastele õigusaktidele. See tähendab, et veebilehed saavad jätkuvalt koguda olulist statistikat ja teha sihipärast turundust, austades samal ajal kasutajate privaatsuse valikuid. Selle puudumine tähendab, et veebileht ei vasta Euroopa Liidu üldise andmekaitse määruse (GDPR) ja teiste privaatsusseaduste nõuetele, mis võib kaasa tuua teatud olukordades trahve ja juriidilisi küsimusi. Ka ei pruugi Analytics korrektselt enam toimida.

Aegunud PHP tarkvara uuendamine

Loe täpsemalt siit: https://www.e-kaubanduseliit.ee/uudised/martsis-rakendub-googlei-consent-modei-uuendus

Veebilehe külastajalt peaks koheselt lehele tulles küsima nõusolekut küpsistega nõustumiseks või nende kasutamise keelamisest ning kasutaja peaks kindlasti saama hiljem ka oma nõusolekut muuta. Kasutajale peab kindlasti andma ülevaate, milliseid küpsiseid ja mis eesmärgil lehel kasutatakse (nt lehe tööks vajalikud küpsised, esimese osapoole küpsised, kolmanda osapoole küpsised jne). Privaatsuspoliitika ja küpsiste info peab kasutajale olema alati kättesaadav ja nähtaval kohal.

Kui Sinu koduleht või e-pood on tehtud WordPressis, siis aitame kõik Consent Mode tööga vajalikud seadistused kiirelt ära teha. Anname sulle ka täpse ülevaate, milliseid küpsiseid Sinu veebileht kasutab, aitame luua privaatsuspoliitika teksti ja ka küpsiste poliitika teksti.

Oleme valmis ka Sinu kontorisse tulema ja teeme kõik tööd kohapeal mõne tunniga valmis!

Sul on idee?

Meil on lahendus!